ABLIC U.S.A. Inc. S-13R1E35-I4T1U3
Manufacturer :
ABLIC U.S.A. Inc.
Mfr. Part # :
S-13R1E35-I4T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SNT4A
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-13R1E35-I4T1U3 PDF
Price is not available, please RFQ
S-13R1E35-I4T1U3 Tech Specifications
  • Series:S-13R1
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Not For New Designs
  • Output Configuration:Positive
  • Output Type:Fixed
  • Number of Regulators:1
  • Voltage - Input (Max):5.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed):3.5V
  • Voltage - Output (Max):-
  • Voltage Dropout (Max):0.23V @ 100mA
  • Current - Output:150mA
  • Current - Quiescent (Iq):1 µA
  • Current - Supply (Max):9 µA
  • PSRR:70dB (1kHz)
  • Control Features:Enable
  • Protection Features:Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)