Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor LM285Z-2.5RA
Manufacturer :
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Mfr. Part # :
LM285Z-2.5RA
Description
IC VREF SHUNT 1.5% TO92-3
DataSheet
LM285Z-2.5RA PDF
Price is not available, please RFQ
LM285Z-2.5RA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Reference Type:Shunt
  • Output Type:Fixed
  • Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
  • Voltage - Output (Max):-
  • Current - Output:20 mA
  • Tolerance:±1.5%
  • Temperature Coefficient:80ppm/°C Typical
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
  • Noise - 10Hz to 10kHz:120µVrms
  • Voltage - Input:-
  • Current - Supply:-
  • Current - Cathode:30 µA
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)