Texas Instruments LT1009CLPE3
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
LT1009CLPE3
Description
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
DataSheet
LT1009CLPE3 PDF
Price is not available, please RFQ
LT1009CLPE3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Output Type:Fixed
  • Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
  • Voltage - Output (Max):-
  • Current - Output:10 mA
  • Tolerance:±0.2%
  • Temperature Coefficient:25ppm/°C
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
  • Noise - 10Hz to 10kHz:-
  • Current - Cathode:400 µA
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)