Roving Networks / Microchip Technology ATM90E36A-AU-Y
Manufacturer :
Roving Networks / Microchip Technology
Mfr. Part # :
ATM90E36A-AU-Y
Description
48-TQFP, IND TEMP, 1.8V/3V, TRAY
Catalog
PMIC - Energy Metering
DataSheet
ATM90E36A-AU-Y PDF
Price is not available, please RFQ
ATM90E36A-AU-Y Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Input Impedance:50kOhm, 80kOhm, 120kOhm
  • Measurement Error:0.5%
  • Voltage - I/O High:2.8V, 3.6V
  • Voltage - I/O Low:0.4V, 0.8V
  • Current - Supply:23mA
  • Voltage - Supply:2.8 V ~ 3.6 V
  • Meter Type:3 Phase
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C