STMicroelectronics VIPER50ASPTR-E
Mfr. Part # :
VIPER50ASPTR-E
Description
IC SWIT PWM SMPS CM POWERSO10
DataSheet
VIPER50ASPTR-E PDF
Price is not available, please RFQ
VIPER50ASPTR-E Tech Specifications
  • Series:VIPER™
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Internal Switch(s):Yes
  • Voltage - Breakdown:700V
  • Topology:Flyback
  • Voltage - Start Up:11 V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd):8V ~ 15V
  • Duty Cycle:-
  • Frequency - Switching:Up to 200kHz
  • Power (Watts):50 W