STMicroelectronics VIPER100A(022Y)
Mfr. Part # :
VIPER100A(022Y)
Description
IC SWIT PWM SMPS CM PENTAWATT5
Catalog
PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
VIPER100A(022Y) PDF
Price is not available, please RFQ
VIPER100A(022Y) Tech Specifications
  • Series:VIPER™
  • Package:Tube
  • Internal Switch(s):Yes
  • Voltage - Breakdown:700V
  • Topology:Flyback
  • Voltage - Start Up:11 V
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd):8V ~ 15V
  • Duty Cycle:-
  • Frequency - Switching:Up to 200kHz
  • Power (Watts):100 W