Roving Networks / Microchip Technology AT27C010L-45TC
Mfr. Part # :
AT27C010L-45TC
Description
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 32TSOP
DataSheet
AT27C010L-45TC PDF
Price is not available, please RFQ
AT27C010L-45TC Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Technology:EPROM - OTP
  • Memory Size:1Mb (128K x 8)
  • Write Cycle Time - Word, Page:-
  • Access Time:45 ns
  • Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)