Winbond Electronics Corporation W25Q80DLZPIG TR
Mfr. Part # :
W25Q80DLZPIG TR
Description
IC FLSH 8MBIT SPI/QUAD I/O 8WSON
DataSheet
W25Q80DLZPIG TR PDF
Price is not available, please RFQ
W25Q80DLZPIG TR Tech Specifications
  • Series:SpiFlash®
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Memory Size:8Mb (1M x 8)
  • Memory Interface:SPI - Quad I/O
  • Clock Frequency:80 MHz
  • Write Cycle Time - Word, Page:30µs, 3ms
  • Access Time:-
  • Voltage - Supply:2.3V ~ 3.6V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)