Rochester Electronics LE25S40AFDTWG
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
LE25S40AFDTWG
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8VSOIC
Catalog
Memory
DataSheet
LE25S40AFDTWG PDF
Price is not available, please RFQ
LE25S40AFDTWG Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Memory Type:Non-Volatile
  • Memory Format:FLASH
  • Technology:FLASH
  • Memory Size:4Mb (512K x 8)
  • Memory Interface:SPI
  • Clock Frequency:40 MHz
  • Write Cycle Time - Word, Page:1ms
  • Access Time:-
  • Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 90°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)