Macronix MX25R3235FM2IL0
Manufacturer :
Macronix
Mfr. Part # :
MX25R3235FM2IL0
Description
IC FLSH 32MBIT SPI/QUAD I/O 8SOP
Catalog
Memory
DataSheet
MX25R3235FM2IL0 PDF
Price is not available, please RFQ
MX25R3235FM2IL0 Tech Specifications
  • Series:MXSMIO™
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Memory Type:Non-Volatile
  • Memory Format:FLASH
  • Technology:FLASH - NOR
  • Memory Size:32Mb (4M x 8)
  • Memory Interface:SPI - Quad I/O
  • Clock Frequency:80 MHz
  • Write Cycle Time - Word, Page:100µs, 10ms
  • Access Time:-
  • Voltage - Supply:1.65V ~ 3.6V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)