Roving Networks / Microchip Technology 25LC640AT-M/SN
Manufacturer :
Roving Networks / Microchip Technology
Mfr. Part # :
25LC640AT-M/SN
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
25LC640AT-M/SN PDF
Price is not available, please RFQ
25LC640AT-M/SN Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Memory Type:Non-Volatile
  • Memory Format:EEPROM
  • Technology:EEPROM
  • Memory Size:64Kb (8K x 8)
  • Memory Interface:SPI
  • Clock Frequency:10 MHz
  • Write Cycle Time - Word, Page:5ms
  • Access Time:-
  • Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)