Adesto Technologies AT25SF161-SSHD-B
Manufacturer :
Adesto Technologies
Mfr. Part # :
AT25SF161-SSHD-B
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 104MHZ 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
AT25SF161-SSHD-B PDF
Price is not available, please RFQ
AT25SF161-SSHD-B Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Last Time Buy
  • Memory Type:Non-Volatile
  • Memory Format:FLASH
  • Technology:FLASH
  • Memory Size:16Mb (2M x 8)
  • Memory Interface:SPI
  • Clock Frequency:104 MHz
  • Write Cycle Time - Word, Page:5µs, 5ms
  • Access Time:-
  • Voltage - Supply:2.5V ~ 3.6V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)