Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) 74LVC2G32RA3-7
Manufacturer :
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Mfr. Part # :
74LVC2G32RA3-7
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP DFN1210-8
Catalog
Logic - Gates and Inverters
DataSheet
74LVC2G32RA3-7 PDF
Price is not available, please RFQ
74LVC2G32RA3-7 Tech Specifications
  • Series:74LVC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Logic Type:OR Gate
  • Number of Circuits:2
  • Number of Inputs:2
  • Features:-
  • Voltage - Supply:1.65V ~ 5.5V
  • Current - Quiescent (Max):40 µA
  • Current - Output High, Low:32mA, 32mA
  • Logic Level - Low:-
  • Logic Level - High:-
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL:4ns @ 5V, 50pF
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C