Roving Networks / Microchip Technology SY100EP33VKI
Manufacturer :
Roving Networks / Microchip Technology
Mfr. Part # :
SY100EP33VKI
Description
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-MSOP
Catalog
Logic - Counters, Dividers
DataSheet
SY100EP33VKI PDF
Price is not available, please RFQ
SY100EP33VKI Tech Specifications
  • Series:100EP
  • Package:Bulk
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Logic Type:Divide-by-4
  • Direction:-
  • Number of Elements:1
  • Number of Bits per Element:1
  • Reset:Asynchronous
  • Timing:-
  • Count Rate:4 GHz
  • Trigger Type:Positive, Negative
  • Voltage - Supply:3.3 V ~ 5.0 V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)