Roving Networks / Microchip Technology SY100EL33LZC
Manufacturer :
Roving Networks / Microchip Technology
Mfr. Part # :
SY100EL33LZC
Description
IC DIVIDER X4 3.3V/5V 8SOIC
Catalog
Logic - Counters, Dividers
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
SY100EL33LZC PDF
Price is not available, please RFQ
SY100EL33LZC Tech Specifications
  • Series:100EL
  • Package:Tube
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Logic Type:Divide-by-4
  • Direction:Up
  • Number of Elements:1
  • Number of Bits per Element:1
  • Reset:Asynchronous
  • Timing:-
  • Count Rate:4.2 GHz
  • Trigger Type:Positive, Negative
  • Voltage - Supply:3.3 V ~ 5.0 V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)