Texas Instruments TLV27L1IDBVRG4
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
TLV27L1IDBVRG4
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
TLV27L1IDBVRG4 PDF
Price is not available, please RFQ
TLV27L1IDBVRG4 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Amplifier Type:General Purpose
  • Number of Circuits:1
  • Output Type:Rail-to-Rail
  • Slew Rate:0.06V/µs
  • Gain Bandwidth Product:160 kHz
  • -3db Bandwidth:-
  • Current - Input Bias:1 pA
  • Voltage - Input Offset:500 µV
  • Current - Supply:7µA
  • Current - Output / Channel:400 µA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.7V ~ 16V, ±1.35V ~ 8V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C