Texas Instruments OPA227UA/2K5
Mfr. Part # :
OPA227UA/2K5
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
DataSheet
OPA227UA/2K5 PDF
Price is not available, please RFQ
OPA227UA/2K5 Tech Specifications
  • Series:-
  • Number of Circuits:1
  • Output Type:-
  • Slew Rate:2.3V/µs
  • Gain Bandwidth Product:8 MHz
  • -3db Bandwidth:-
  • Current - Input Bias:2.5 nA
  • Voltage - Input Offset:10 µV
  • Current - Supply:3.7mA
  • Current - Output / Channel:45 mA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±):5V ~ 36V, ±2.5V ~ 18V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)