Texas Instruments SN75LVDM976DLR
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
SN75LVDM976DLR
Description
IC TRANSCEIVER 9/9 56SSOP
DataSheet
SN75LVDM976DLR PDF
Price is not available, please RFQ
SN75LVDM976DLR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Transceiver
  • Protocol:-
  • Number of Drivers/Receivers:9/9
  • Duplex:-
  • Receiver Hysteresis:-
  • Data Rate:-
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)