Rochester Electronics SN75LPE185DW
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
SN75LPE185DW
Description
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 24SOIC
DataSheet
SN75LPE185DW PDF
Price is not available, please RFQ
SN75LPE185DW Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Transceiver
  • Protocol:RS232
  • Number of Drivers/Receivers:3/5
  • Duplex:Full
  • Receiver Hysteresis:1 V
  • Data Rate:-
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)