Texas Instruments SN75LBC172DWR
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
SN75LBC172DWR
Description
IC DRIVER 4/0 20SOIC
DataSheet
SN75LBC172DWR PDF
Price is not available, please RFQ
SN75LBC172DWR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Driver
  • Protocol:RS422, RS485
  • Number of Drivers/Receivers:4/0
  • Duplex:-
  • Receiver Hysteresis:-
  • Data Rate:-
  • Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)