Rochester Electronics SN75LVDT390DR
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
SN75LVDT390DR
Description
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
DataSheet
SN75LVDT390DR PDF
Price is not available, please RFQ
SN75LVDT390DR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Receiver
  • Protocol:LVDS
  • Number of Drivers/Receivers:0/4
  • Duplex:-
  • Receiver Hysteresis:-
  • Data Rate:200Mbps
  • Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)