Nexperia 74LVC1G3157GW-Q10H
Manufacturer :
Nexperia
Mfr. Part # :
74LVC1G3157GW-Q10H
Description
IC MUX/DEMUX 2CH 6TSSOP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
74LVC1G3157GW-Q10H PDF
Price is not available, please RFQ
74LVC1G3157GW-Q10H Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPDT
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:2:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):10Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
  • Voltage - Supply, Single (V+):1.65V ~ 5.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):4ns, 3.5ns
  • -3db Bandwidth:300MHz
  • Charge Injection:7.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):6pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):5µA
  • Crosstalk:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)