Rochester Electronics ADG1408YRUZ-REEL
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
ADG1408YRUZ-REEL
Description
SINGLE-ENDED MULTIPLEXER, 8 CHAN
DataSheet
ADG1408YRUZ-REEL PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1408YRUZ-REEL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):4.7Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):200mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):5V ~ 16.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±4.5V ~ 16.5V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):120ns, 120ns
  • -3db Bandwidth:60MHz
  • Charge Injection:-50pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):14pF, 80pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):200pA
  • Crosstalk:-70dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)