Texas Instruments MUX36D08IDWR
Mfr. Part # :
MUX36D08IDWR
Description
IC SWITCH DUAL 28SOIC
DataSheet
MUX36D08IDWR PDF
Price is not available, please RFQ
MUX36D08IDWR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:8:1
  • Number of Circuits:2
  • On-State Resistance (Max):170Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):6Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):10V ~ 36V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±5V ~ 18V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):136ns, 78ns
  • -3db Bandwidth:-
  • Charge Injection:0.31pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):3pF, 7.5pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):40pA
  • Crosstalk:-100dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)