Rochester Electronics ISL43120IH-T
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
ISL43120IH-T
Description
SPST, 2 FUNC, 1 CHANNEL, CMOS
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
ISL43120IH-T PDF
Price is not available, please RFQ
ISL43120IH-T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Switch Circuit:SPST - NO
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
  • Number of Circuits:2
  • On-State Resistance (Max):20Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):800mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):2.7V ~ 12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):35ns, 30ns
  • -3db Bandwidth:-
  • Charge Injection:5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):8pF, 8pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
  • Crosstalk:-105dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)