Texas Instruments TS12A12511DCNR
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
TS12A12511DCNR
Description
IC SWITCH SGL SPDT ANLG SOT23-8
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
TS12A12511DCNR PDF
Price is not available, please RFQ
TS12A12511DCNR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPDT
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:2:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):5Ohm (Typ)
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):1Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):2.7V ~ 12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±2.7V ~ 6V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):95ns, 50ns
  • -3db Bandwidth:93MHz
  • Charge Injection:26pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):14pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):1nA
  • Crosstalk:-70dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)