Nexperia 74LVC1G384GV-Q100H
Manufacturer :
Nexperia
Mfr. Part # :
74LVC1G384GV-Q100H
Description
IC BILATERAL SWITCH 5TSOP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
74LVC1G384GV-Q100H PDF
Price is not available, please RFQ
74LVC1G384GV-Q100H Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q100
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPST - NC
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):10Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
  • Voltage - Supply, Single (V+):1.65V ~ 5.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):4.2ns, 5ns
  • -3db Bandwidth:500MHz
  • Charge Injection:7.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):5pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):500nA
  • Crosstalk:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)