Texas Instruments TS12A4515PG4
Mfr. Part # :
TS12A4515PG4
Description
IC SWITCH SPST 8DIP
DataSheet
TS12A4515PG4 PDF
Price is not available, please RFQ
TS12A4515PG4 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPST - NC
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):10Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
  • Voltage - Supply, Single (V+):2.7V ~ 12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):75ns, 45ns
  • -3db Bandwidth:520MHz
  • Charge Injection:-11.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):7.5pF, 7.5pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):1nA
  • Crosstalk:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)