Rochester Electronics ADG1609BRUZ-REEL7
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
ADG1609BRUZ-REEL7
Description
DIFFERENTIAL MULTIPLEXER, 4 CHAN
DataSheet
ADG1609BRUZ-REEL7 PDF
Price is not available, please RFQ
ADG1609BRUZ-REEL7 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SP4T
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:4:1
  • Number of Circuits:2
  • On-State Resistance (Max):4.5Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):120mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):3.3V ~ 16V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±3.3V ~ 8V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):94ns, 93ns
  • -3db Bandwidth:78MHz
  • Charge Injection:29pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):19pF, 59pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):100pA
  • Crosstalk:-64dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)