Rochester Electronics MAX4530CAP
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
MAX4530CAP
Description
ANALOG MUX
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
MAX4530CAP PDF
Price is not available, please RFQ
MAX4530CAP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:8:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):75Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):1Ohm
  • Voltage - Supply, Single (V+):2V ~ 12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):±2V ~ 6V
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):150ns, 100ns
  • -3db Bandwidth:-
  • Charge Injection:1.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):3pF, 15pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):1nA
  • Crosstalk:-92dB @ 1MHz
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)