Texas Instruments TS12A44513DR
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
TS12A44513DR
Description
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
TS12A44513DR PDF
Price is not available, please RFQ
TS12A44513DR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:SPST - NO/NC
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:1:1
  • Number of Circuits:4
  • On-State Resistance (Max):10Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):2.5Ohm (Max)
  • Voltage - Supply, Single (V+):2.7V ~ 12V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):75ns, 45ns
  • -3db Bandwidth:530MHz
  • Charge Injection:-10.5pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):8pF, 8pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):1nA
  • Crosstalk:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)