Texas Instruments TMUX1108RSVR
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
TMUX1108RSVR
Description
IC SWITCH SINGLE 16UQFN
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
TMUX1108RSVR PDF
Price is not available, please RFQ
TMUX1108RSVR Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Switch Circuit:-
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit:8:1
  • Number of Circuits:1
  • On-State Resistance (Max):4Ohm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon):130mOhm
  • Voltage - Supply, Single (V+):1.08V ~ 5.5V
  • Voltage - Supply, Dual (V±):-
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max):12ns, 6ns (Typ)
  • -3db Bandwidth:90MHz
  • Charge Injection:-1pC
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):7pF, 60pF
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max):80pA
  • Crosstalk:-65dB ~ -45dB @ 1MHz ~ 10MHz
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)