NXP Semiconductors MPC850ZQ66BU
Mfr. Part # :
MPC850ZQ66BU
Description
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
DataSheet
MPC850ZQ66BU PDF
Price is not available, please RFQ
MPC850ZQ66BU Tech Specifications
  • Series:MPC8xx
  • Package:Tray
  • Speed:66MHz
  • Display & Interface Controllers:-
  • Ethernet:10Mbps (1)
  • SATA:-
  • USB:USB 1.x (1)
  • Voltage - I/O:3.3V
  • Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)