NXP Semiconductors MPC852TCZT50A
Mfr. Part # :
MPC852TCZT50A
Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA
DataSheet
MPC852TCZT50A PDF
Price is not available, please RFQ
MPC852TCZT50A Tech Specifications
  • Series:MPC8xx
  • Package:Tray
  • Speed:50MHz
  • Display & Interface Controllers:-
  • Ethernet:10Mbps (1)
  • SATA:-
  • USB:-
  • Voltage - I/O:3.3V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TA)