NXP Semiconductors MPC855TZQ50D4R2
Mfr. Part # :
MPC855TZQ50D4R2
Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
DataSheet
MPC855TZQ50D4R2 PDF
Price is not available, please RFQ
MPC855TZQ50D4R2 Tech Specifications
  • Series:MPC8xx
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Last Time Buy
  • Core Processor:MPC8xx
  • Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
  • Speed:50MHz
  • Display & Interface Controllers:-
  • Ethernet:10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
  • SATA:-
  • USB:-
  • Voltage - I/O:3.3V
  • Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)