Rendeer Systems RSD51M100
Manufacturer :
Rendeer Systems
Mfr. Part # :
RSD51M100
Description
RSD51M100 ATSAMD51J19 MODULE
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
RSD51M100 PDF
Price is not available, please RFQ
RSD51M100 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Module/Board Type:MCU Core
  • Core Processor:ARM® Cortex®-M4
  • Co-Processor:-
  • Speed:120MHz
  • Flash Size:512KB
  • RAM Size:192KB (Internal), 16MB (External QSPI)
  • Connector Type:-
  • Size / Dimension:1.24" x 1.10" (31.5mm x 28mm)
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)