Enclustra ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1
Manufacturer :
Enclustra
Mfr. Part # :
ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1
Description
SOM ZYNQ US+ ZU15EG 4GB
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1 PDF
Price is not available, please RFQ
ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Module/Board Type:MPU, FPGA Core
  • Core Processor:ARM® Dual-/Quad-Core Cortex-A53, ARM® Dual-Core Cortex-R5, Mali-400MP2 GPU
  • Co-Processor:-
  • Speed:600MHz, 1.5GHz
  • Flash Size:16GB
  • RAM Size:4GB
  • Connector Type:168 Pin
  • Size / Dimension:2.91" x 2.13" (74mm x 54mm)
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C