Texas Instruments TMS320C6722RFPA225
Mfr. Part # :
TMS320C6722RFPA225
Description
IC FLOATING POINT DSP 144-HTQFP
DataSheet
TMS320C6722RFPA225 PDF
Price is not available, please RFQ
TMS320C6722RFPA225 Tech Specifications
  • Series:TMS320C672x
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Floating Point
  • Interface:EBI/EMI, I²C, McASP, SPI
  • Clock Rate:225MHz
  • Non-Volatile Memory:ROM (384kB)
  • On-Chip RAM:160kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:1.20V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TC)