Texas Instruments TMS320VC549GGUR-80
Mfr. Part # :
TMS320VC549GGUR-80
Description
IC FIXED POINT DSP 144-BGA
DataSheet
TMS320VC549GGUR-80 PDF
Price is not available, please RFQ
TMS320VC549GGUR-80 Tech Specifications
  • Series:TMS320C54x
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Fixed Point
  • Interface:BSP, Host Interface, Serial Port
  • Clock Rate:80MHz
  • Non-Volatile Memory:ROM (32kB)
  • On-Chip RAM:64kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:2.50V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TC)