Texas Instruments TMS320VC33PGE150
Mfr. Part # :
TMS320VC33PGE150
Description
IC DGTL SIGNAL PROCESSOR 144LQFP
DataSheet
TMS320VC33PGE150 PDF
Price is not available, please RFQ
TMS320VC33PGE150 Tech Specifications
  • Series:TMS320C3x
  • Package:Tray
  • Part Status:Not For New Designs
  • Type:Floating Point
  • Interface:Serial Port
  • Clock Rate:75MHz
  • Non-Volatile Memory:External
  • On-Chip RAM:136.25kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:1.80V
  • Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)