Texas Instruments TMS320C6201GJC200
Manufacturer :
Texas Instruments
Mfr. Part # :
TMS320C6201GJC200
Description
IC FIXED-POINT DSP 352-FC/CSP
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
TMS320C6201GJC200 PDF
Price is not available, please RFQ
TMS320C6201GJC200 Tech Specifications
  • Series:TMS320C62x
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Type:Fixed Point
  • Interface:Host Interface, McBSP
  • Clock Rate:200MHz
  • Non-Volatile Memory:External
  • On-Chip RAM:128kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:1.80V
  • Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)