Texas Instruments TMS320C6727BGDH350
Mfr. Part # :
TMS320C6727BGDH350
Description
IC FLOATING POINT DSP 256-BGA
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
TMS320C6727BGDH350 PDF
Price is not available, please RFQ
TMS320C6727BGDH350 Tech Specifications
  • Series:TMS320C672x
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Type:Floating Point
  • Interface:EBI/EMI, HPI, I²C, McASP, SPI
  • Clock Rate:350MHz
  • Non-Volatile Memory:ROM (384kB)
  • On-Chip RAM:288kB
  • Voltage - I/O:3.30V
  • Voltage - Core:1.40V
  • Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)