Vishay / Dale IM02BH471K
Mfr. Part # :
IM02BH471K
Description
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH
DataSheet
IM02BH471K PDF
Price is not available, please RFQ
IM02BH471K Tech Specifications
  • Series:IM
  • Package:-
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Molded
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:470 µH
  • Tolerance:±10%
  • Current Rating (Amps):36 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):42Ohm Max
  • Q @ Freq:30 @ 790kHz
  • Frequency - Self Resonant:6MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:790 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)