Vishay / Dale IM02BH331K
Mfr. Part # :
IM02BH331K
Description
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH
DataSheet
IM02BH331K PDF
Price is not available, please RFQ
IM02BH331K Tech Specifications
  • Series:IM
  • Package:-
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Molded
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:330 µH
  • Tolerance:±10%
  • Current Rating (Amps):45 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):28Ohm Max
  • Q @ Freq:30 @ 790kHz
  • Frequency - Self Resonant:7MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:790 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)