Delta Electronics 1008HC-223EJFS
Mfr. Part # :
1008HC-223EJFS
Description
FIXED IND 22UH 200MA 2.8 OHM SMD
DataSheet
1008HC-223EJFS PDF
Price is not available, please RFQ
1008HC-223EJFS Tech Specifications
  • Series:1008HC
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:22 µH
  • Tolerance:±5%
  • Current Rating (Amps):200 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):2.8Ohm
  • Q @ Freq:20 @ 2.52MHz
  • Frequency - Self Resonant:18MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
  • Supplier Device Package:1008
  • Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)