Delta Electronics 1008CS-221EJTS
Mfr. Part # :
1008CS-221EJTS
Description
FIXED IND 220NH 500MA 840 MOHM
DataSheet
1008CS-221EJTS PDF
Price is not available, please RFQ
1008CS-221EJTS Tech Specifications
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:220 nH
  • Tolerance:±5%
  • Current Rating (Amps):500 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):840mOhm
  • Q @ Freq:45 @ 100MHz
  • Frequency - Self Resonant:700MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:25 MHz
  • Supplier Device Package:1008
  • Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)