Delta Electronics 1008CS-332EKTS
Mfr. Part # :
1008CS-332EKTS
Description
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4 OHM
DataSheet
1008CS-332EKTS PDF
Price is not available, please RFQ
1008CS-332EKTS Tech Specifications
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:3.3 µH
  • Tolerance:±10%
  • Current Rating (Amps):290 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):3.4Ohm
  • Q @ Freq:22 @ 25MHz
  • Frequency - Self Resonant:110MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
  • Supplier Device Package:1008
  • Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):0.080" (2.03mm)