Delta Electronics 0603CS-220EGTS
Manufacturer :
Delta Electronics
Mfr. Part # :
0603CS-220EGTS
Description
FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
0603CS-220EGTS PDF
Price is not available, please RFQ
0603CS-220EGTS Tech Specifications
  • Series:0603CS
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Wirewound
  • Material - Core:Ceramic
  • Inductance:22 nH
  • Tolerance:±2%
  • Current Rating (Amps):700 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):190mOhm
  • Q @ Freq:38 @ 250MHz
  • Frequency - Self Resonant:3GHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:250 MHz
  • Features:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package:0603
  • Size / Dimension:0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm)
  • Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)