Delta Electronics 1008HS-151EJFS
Mfr. Part # :
1008HS-151EJFS
Description
FIXED IND 150NH 1.2A 150 MOHM
DataSheet
1008HS-151EJFS PDF
Price is not available, please RFQ
1008HS-151EJFS Tech Specifications
  • Series:1008HS
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:150 nH
  • Tolerance:±5%
  • Current Rating (Amps):1.2 A
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Unshielded
  • DC Resistance (DCR):150mOhm
  • Q @ Freq:30 @ 25.2MHz
  • Frequency - Self Resonant:800MHz
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
  • Supplier Device Package:1008
  • Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)