API Delevan SP1008-183K
Mfr. Part # :
SP1008-183K
Description
FIXED IND 18UH 198MA 2.88 OHM
DataSheet
SP1008-183K PDF
Price is not available, please RFQ
SP1008-183K Tech Specifications
  • Series:SP1008
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Material - Core:Ferrite
  • Inductance:18 µH
  • Tolerance:±10%
  • Current Rating (Amps):198 mA
  • Current - Saturation (Isat):-
  • Shielding:Shielded
  • DC Resistance (DCR):2.88Ohm Max
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test:100 kHz
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
  • Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)